Dodaj ten składnik do solniczki

Dodaj ten składnik do solniczki, a efekty cię pozytywnie zaskoczą. Wiele osób zastanawia się, jak zapobiec wilgoci, która pojawia się w soli i jak łatwo się jej pozbyć? Poznaj rewelacyjny sposób.

Większość ludzi z pewnością nie wyobraża sobie dań bez dodatku soli. To przyprawa, która ma zastosowanie prawie w każdej kuchni. Perfekcyjnie wzbogaca i podkreśla smak wielu potraw. Niestety sól nawet przechowywana we właściwych warunkach natychmiast chłonie wilgoć. Na szczęście istnieje pewien prosty, domowy sposób, aby temu zaradzić. Co zrobić, aby pozbyć się wilgoci z soli?

Dodaj ten składnik do solniczki – będziesz zaskoczony efektem

Wilgotna sól przybiera bardzo szybko postać grudek. Nie prezentuje się to najlepiej, ponadto nie ułatwia przyprawiania pokarmów. Na szczęście istnieje prosty patent, dzięki któremu w mgnieniu oka uporasz się z tym problemem. Aby wydobyć wilgoć z soli, wrzuć do solniczki ziarenka białego ryżu – wystarczy kilka sztuk. To efektywny, a do tego naturalny pochłaniacz wilgoci. Korzystając z tego triku, przyprawa na pewno pozostanie sypka i nie utraci swoich właściwości.

Jak odpowiednio przechowywać sól?

Jeśli chcesz, aby sól zachowała swój smak oraz sypką formę przechowuj ją w optymalnych warunkach. Najlepiej połóż ją w suchym, chłodnym miejscu, np. w szafce kuchennej – z dala od źródeł ciepła. Możesz też przesypać przyprawę do specjalnego, zamykanego pojemnika, co również ochroni ją przed szybkim zwilgotnieniem.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę