Dodaję 4 łyżeczki brązowego proszku do zlewu. Usuwa odór i odtyka zlew

zlew
fot. screen Youtube / Smart Fox

Nieprzyjemny zapach w kuchni działa na nas odpychająco i przez to tracimy apetyt. A przyrządzanie dań jest dla nas nieprzyjemne. Mało kiedy da się od razu zidentyfikować przyczynę tej charakterystycznej woni, co doprowadza nas do jeszcze większej frustracji. Źródłem brzydkiego zapachu w kuchni może być chłodziarka, jednak niewykluczone, że stoi na złym coś innego. Zerknij na zlew – może akurat on jest sprawcą całego zamieszania?

REKLAMA

Pachnący dom za bezcen

Mycie zlewu nie jest uwielbianym zajęciem wielu pań i panów domu. Jednak nie musisz szybko biec do sklepu po odświeżacze powietrza, bo to niepotrzebny wydatek pieniędzy, który i tak nie rozwiąże problemu, a jedynie go chwilowo zakamufluje. Identycznie jest ze środkami odtykającymi zlew. Czasami kosztują krocie i drażnią nasz układ oddechowy, a zamiast pielęgnować rury, stopniowo je uszkadzają. Na szczęście istnieje dużo lepsze rozwiązanie, które nie uszczupli twojego portfela.

Wyjmij z szuflady i pozbądź się nieświeżego zapachu ze zlewu

Odór zneutralizujesz przy pomocy przyprawy, która kosztuje w sklepie około kilku złotych. Pewnie myślisz, że to soda oczyszczona, ale tym razem nie. Chodzi o cynamon. Usunie obcy aromat z kuchni raz na zawsze. Otwórz opakowanie i wsyp do odpływu 4 łyżeczki cynamonu. Odczekaj pół godziny, a potem zalej gorącą wodą. Wyrazisty zapach samoczynnie osłabnie, co szybko dostrzeżesz, a w pomieszczeniu rozejdą się orientalne nuty zapachowe.

REKLAMA

Inny sposób na uciążliwy zapach w kuchni

Wypróbuj połączenie sody z octem, a nie tylko pożegnasz duszący zapach z kuchni, ale także umyjesz i odkazisz wiele stref w mieszkaniu. Jednocześnie odblokujesz zapchany zlew. Wlej roztwór do odpływu i zaczekaj 20 minut. Po tym czasie zalej wszystko bardzo ciepłą wodą i gotowe. Tym oto sposobem usunąłeś brzydki zapach i odetkałeś zlew, a gotowe preparaty chemiczne ze sklepu mogą się schować.

Czytaj też: Prężnie usuwa spaleniznę. Wetrzyj 1 sztukę i żelazko jak nowe

REKLAMA

Podziel się: