rybik cukrowy
fot. screen Youtube / gui577b

Rybiki cukrowe to niewielkie stworzenia, zazwyczaj zamieszkujące nasze łazienki. Występująca w niej wilgoć to dla nich dogodne warunki. Jeśli zauważyłeś te robaki w swoim pomieszczeniu, koniecznie się ich pozbądź! Poznaj skuteczną metodę.

Rybiki są niegroźne, jednak nikt nie chciałby mieć ich w swoim domu, chociażby dlatego, że wyglądają ohydnie. Mierzą około 7-10 mm, mają srebrzysty pancerz i są bardzo zwinne. Lubią wilgoć, więc najczęściej zamieszkują zakamarki posadzek i wnęki np. pod wanną, gdzie wypatrują jedzenia. Żywią się m.in. papierem, złuszczonym naskórkiem, tkaniną z lnu czy bawełny. Mimo że nie gryzą i nie przenoszą chorób, to lepiej nie mieć z nimi do czynienia. Jak z nimi walczyć?

Sposoby na zwalczenie rybików cukrowych

Po co kupować sklepowe środki chemiczne, skoro wszystko, co niezbędne jest w domu? W walce z nieznośnymi rybikami pomoże miód. Jak go użyć? Zwyczajnie posmaruj papier pergaminowy lub tekturę tym słodkim produktem i umieść taką pułapkę w obszarach, w których bytują rybiki. Skuszone miodem przykleją się do niego, a ty będziesz mógł bez problemu wywalić je z mieszkania. Pergamin zostaw na noc, ponieważ rybiki cukrowe to nocne marki.

Inne sposoby rybiki

Zamiast miodu możesz użyć cukru. Posyp nim taśmę, a stworzysz niezawodną lepką przynętę. To nie koniec. Soda oczyszczona i proszek do pieczenia to także trutka na te stworzenia. Jeśli chcesz ją przygotować, wymieszaj 1 łyżeczkę cukru i 2 łyżeczki sody. Następnie rozsyp wabik na posadzce – zwłaszcza obok wnęk, gdzie mieszkają robaki. Gdy wyskoczą ze swoich schronów i dobiorą się do trucizny – zaraz po tym padną. Wystarczy, że odkurzysz podłogę i już! Rybiki znikną na dobre.

Czytaj też: Mrówki niszczą ogród? Spryskaj je tym, a wyniosą się na dobre


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę