czajnik elektryczny
fot. screen Youtube / Top 5 Picks

W czajniku elektrycznym często odkłada się kamień, co jest spowodowane zbyt twardą wodą. Osad jest nieestetyczny, a poza tym może przyczynić się do niszczenia grzałki. Jak sprawnie i trwale pozbyć się kamienia z czajnika?

Czajnik elektryczny. Jak go wyczyścić?

Z czajnika korzystamy nawet kilka razy dziennie. Wielokrotne grzanie wody prowadzi do odkładania się kłopotliwego osadu zarówno na dnie, jak i na ściankach sprzętu. Kamień, który gromadzi się w czajniku to przede wszystkim związki wapnia i innych pierwiastków oraz nieczystości pochodzące z wodociągów. Sprawdź jak szybko i skutecznie usunąć kamień z czajnika elektrycznego. Do tego celu użyj jednego z czterech popularnych składników. Z pewnością masz je w swoim domu.

Cytryna

Odkamienianie czajnika możesz przeprowadzić z użyciem soku z cytryny. Wlej szklankę świeżego soku do czajnika, dopełnij wodą, a następnie zagotuj i odstaw sprzęt z preparatem na kilka godzin.

Ocet

Przygotuj preparat z wody i octu (proporcje 1:1), zagotuj mieszankę w czajniku i zostaw na ok. 60 minut. Potem możesz przepłukać sprzęt wrzącą wodą, aby złagodzić nieprzyjemną woń po occie.

Soda oczyszczona

Na litr zagotowanej wody przeznacz trzy łyżki sody oczyszczonej. Takie proporcje składników pozwolą wyczyścić grzałkę i wnętrze czajnika. Na końcu przepłucz urządzenie ciepłą wodą.

Kwasek cytrynowy

Z uwagi na subtelniejszy aromat, kwasek może być alternatywą dla octu. Sproszkowany produkt (1 opakowanie na litr wody) rozcieńcz wodą, a potem zagotuj w czajniku i zostaw na parę godzin. Efekt przyjemnie cię zaskoczy – urządzenie będzie lśnić i ładnie pachnieć.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!