Donald kontra Donald, czyli twitterowa wymiana zdań między Trumpem a Tuskiem!

Donald Trump idzie na wojnę. Wojnę handlową. W trosce o interesy swojego kraju. W związku z tym ogłosił plany nałożenia 25-procentowego cła na import stali oraz 10-procentowe cło na aluminium.

   

Ma to spore uzasadnienie, ponieważ wzrost produkcji stali i aluminium za granicą spowodował spadek ich cen, co w konsekwencji zaszkodziło amerykańskim producentom. Amerykański resort handlu uznał tę sytuację za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA. Pojawiły się jednak również krytyczne opinie wobec Trumpa, połączone z ostrzeżeniem, że nowe cła doprowadzą do eskalacji i tak już sporych napięć w relacjach z Chinami oraz z pozostałymi partnerami handlowymi USA.

Donald Tusk w czasie konferencji prasowej w Luksemburgu skomentował stanowisko prezydenta USA następująco: – Oświadczenie prezydenta Trumpa może mieć reperkusje dla naszych obywateli i europejskich przedsiębiorstw, nie wspominając o globalnej gospodarce. Zaproponuję, by przywódcy Unii Europejskiej odbyli nadzwyczajną debatę handlową na zbliżającym się szczycie.

   
Zobacz także:  Zaskakujące odkrycie w Izraelu w sprawie działania szczepionki Pfizera!

Oczywiście politycy wykorzystali do zaprezentowania swoich opinii również media społecznościowe. Donald Trump na profilu Twittera podzielił się swoimi przemyśleniami: – Kiedy kraj traci miliardy dolarów na handlu z prawie każdym państwem, z którym robi interesy, to wojny handlowe są dobre i łatwe do wygrania. Przykład: kiedy mamy 100 miliardów straty, a dany kraj wychodzi na tym na swoje, przestajemy z nimi handlować i odnosimy duże zwycięstwo. To proste!

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk nie pozostawił tej wypowiedzi bez komentarza. Również korzystając z Twittera odbił piłeczkę: – Prezydent Trump powiedział, że wojny handlowe są dobre i łatwe do wygrania. Ale prawda jest taka, że wojny handlowe są złe i łatwe do przegrania. Celem UE jest utrzymanie przy życiu światowego handlu i, jeśli to konieczne, ochronienie Europy poprzez proporcjonalną odpowiedź.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News