Nad ranem wojsko amerykańskie, brytyjskie i francuskie dokonało wspólnie serii ataków na terenie Syrii. Akcję skomentował na Twitterze prezydent USA Donald Trump: – „Nie można mieć lepszego rezultatu. Misja zakończona. Doskonale wykonany nalot zeszłej nocy (czasu waszyngtońskiego). Dziękuję Francji i Zjednoczonemu Królestwu za ich mądrość i potęgę ich wspaniałych sił zbrojnych. Nie można mieć lepszego rezultatu. Misja wypełniona!”.

W swojej wypowiedzi gloryfikował także wojsko amerykańskie. – „Dumny jestem z naszego wspaniałego Wojska, które wkrótce będzie, po wydaniu w pełni zatwierdzonych miliardów dolarów, najlepszym, jakie kiedykolwiek miał nasz Kraj. Nic ani nikt mu nie dorówna”.

Rakiety wystrzelone dzisiejszej nocy to odpowiedź na zastosowanie broni chemicznej, która zabiła ponad 60 osób. Za jej użycie 7 kwietnia w mieście Duma na wschód od Damaszku ma odpowiadać reżim prezydenta Syrii Baszara el-Asada.

Bombardowania były nakierowane na zlokalizowany w Damaszku wojskowy ośrodek naukowo-badawczy gdzie broń chemiczna jest składowana.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę