Donald Trump zaprosił Władimira Putina! Prezydent Andrzej Duda jest 33 miesiące prezydentem i nie był jeszcze z wizytą w Białym Domu!

To decyzja bez precedensu. Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump w rozmowie telefonicznej z Władimirem Putinem zaprosił prezydenta Rosji do odbycia dwustronnych rozmów w Białym Domu. Poinformował o tym doradca prezydenta Rosji Jurij Uszakow.

   

Według Uszakowa, spotkanie odbędzie się w drugim półroczu tego roku. – Jeśli wszystko pójdzie normalnie, mam nadzieję, że Amerykanie nie zrezygnują ze swojej propozycji omówienia możliwości odbycia szczytu – powiedział doradca Putina.

Informacje o spotkaniu prezydentów Federacji Rosyjskiej i USA potwierdziła Sarah Sanders, rzeczniczka Białego Domu. Sanders dodała, że Trump zaproponował w rozmowie z Putinem szereg możliwych miejsc do przeprowadzenia spotkania, wśród których był i Biały Dom.

   

Informacja ta jest o tyle ciekawa, że Andrzej Duda od przeszło 33 miesięcy pełnienia swojej funkcji nie miał oficjalnej wizyty w siedzibie prezydenta USA. Jak przypomniał niedawno na Twitterze Paweł Zalewski, były wiceminister spraw zagranicznych i były wiceprezes PiS, Lech Wałęsa odbył spotkanie w Białym Domu po czterech miesiącach od objęcia urzędu, Aleksander Kwaśniewski i Lech Kaczyński po ośmiu, a Bronisław Komorowski po sześciu.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News