Kto powinien być kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta w 2020 roku? Na tak postawione pytanie większość ankietowanych przez SW Research odpowiedziała, że Donald Tusk.

Na szefa Rady Europejskiej wskazało 25,8 proc. uczestników sondażu przeprowadzonego dla portalu rp.pl. Pokazuje to wyraźnie, że były premier, mimo że nie uczestniczy w krajowej polityce, po stronie opozycyjnej wciąż cieszy się największym wzięciem.

Kto poza Tuskiem mógłby reprezentować wyborców opozycji w wyborach prezydenckich? Kolejne miejsca w rankingu zajęli: Rafał Trzaskowski z wynikiem 11.5 proc, Barbara Nowacka, którą wskazało 6,8 proc. ankietowanych, oraz Grzegorz Schetyna, którego widziałoby w tej roli 6,3 proc. respondentów.

Nie wiadomo jednak, czy Donald Tusk ostatecznie zdecyduje się na start w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Będzie to być może uzależnione od tego, jaki wynik uda się uzyskać w październiku Koalicji Obywatelskiej i czy PiS utrzyma władzę przez kolejne cztery lata. Jest za to raczej przesądzone, że kandydatem Zjednoczonej prawicy będzie Andrzej Duda. Poparcie dla ubiegania się o reelekcję przez urzędującego prezydenta wyraził już sam prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!