Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk został w sobotę przyjęty na prywatnej audiencji przez papieża Franciszka. Były polski premier wręczył papieżowi w prezencie drzewko dębowe, wyjaśniając, że w Polsce dąb jest traktowany jako symbol siły. W zamian otrzymał od ojca świętego płaskorzeźbę z brązu przedstawiającą symbolizującą pokój gołębicę, jak również papieskie orędzie na Dzień Pokoju.

Spotkanie w bibliotece Pałacu Watykańskiego rozpoczęło się od rozmowy Franciszka z Tuskiem i towarzyszącą mu rodziną: żoną Małgorzatą, córką Katarzyną z dzieckiem i jej mężem, synem Michałem i jego żoną oraz trzema ich synami. Potem papież i szef Rady Europejskiej spotkali się w cztery oczy.

W oświadczeniu wydanym przez biuro prasowe Stolicy Apostolskiej po spotkaniu Tuska z papieżem, a następnie z sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem poinformowano, że „w trakcie serdecznych rozmów podkreślone zostały dobre relacje dwustronne i wkład, jaki Kościół wniósł i pragnie nadal wnosić na rzecz budowy Europy bardziej solidarnej, pokojowej i szanującej tożsamość narodów, jakie ją tworzą”.

Zgodnie z komunikatem poruszono również kwestie dotyczące m.in. przyszłości struktur Unii Europejskiej oraz problemu migracji.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat