Donald Tusk powinien udać się na emeryturę? Polacy podzieleni w sprawie politycznej przyszłości byłego premiera!

Czy Donald Tusk powinien zostać w polityce? Jak pokazują wyniki sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”, Polacy są w tej sprawie prawie podzieleni pół na pół.

40 proc. respondentów chce, by Donald Tusk po zakończeniu kadencji przewodniczącego Rady Europejskiej udał się na polityczną emeryturę. Mniej więcej tyle samo ankietowanych, czyli 39 proc., uważa, że były premier powinien dalej być w polityce. Spora grupa badanych, aż 21 proc., nie ma zdania na ten temat.

Czytaj także:  Jerzy Owsiak chory na Covid-19

– Tusk nie awansuje nawet, jeśli obejmie stanowisko premiera czy prezydenta. Może właśnie dlatego ankietowani uważają, że powinien odejść – komentuje wyniki sondażu prof. Henryk Domański, socjolog z PAN, w rozmowie z „Super Expressem”. – Z roli polityka, który zajmuje wysokie stanowisko, wypada wejść w rolę eksperta lub kogoś, kto jest autorytetem – uważa naukowiec.

Czytaj także:  Ponad 10.000 nowych zakażeń! Dane Ministerstwa Zdrowia

Sondaż dotyczący politycznej przyszłości Donalda Tuska Instytut Badań Pollster przeprowadził dla „SE” w dniach 28-30 stycznia metodą CAWI na reprezentatywnej próbie 1099 dorosłych Polaków.