Czy Donald Tusk powinien zostać w polityce? Jak pokazują wyniki sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”, Polacy są w tej sprawie prawie podzieleni pół na pół.

40 proc. respondentów chce, by Donald Tusk po zakończeniu kadencji przewodniczącego Rady Europejskiej udał się na polityczną emeryturę. Mniej więcej tyle samo ankietowanych, czyli 39 proc., uważa, że były premier powinien dalej być w polityce. Spora grupa badanych, aż 21 proc., nie ma zdania na ten temat.

– Tusk nie awansuje nawet, jeśli obejmie stanowisko premiera czy prezydenta. Może właśnie dlatego ankietowani uważają, że powinien odejść – komentuje wyniki sondażu prof. Henryk Domański, socjolog z PAN, w rozmowie z „Super Expressem”. – Z roli polityka, który zajmuje wysokie stanowisko, wypada wejść w rolę eksperta lub kogoś, kto jest autorytetem – uważa naukowiec.

Sondaż dotyczący politycznej przyszłości Donalda Tuska Instytut Badań Pollster przeprowadził dla „SE” w dniach 28-30 stycznia metodą CAWI na reprezentatywnej próbie 1099 dorosłych Polaków.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę