Dr hab. Paweł Skrzydlewski, który według mediów jest doradcą ministra edukacji i szkolnictwa wyższego Przemysława Czarnka, wezwał władze na antenie Radia Maryja do surowego ukarania uczestników demonstracji przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Stwierdził ponadto, że osoby biorące w nich udział „nie są Polakami”. – Są to ludzie kierowani podszeptami diabła sączonymi przez media, zwyrodniałych nauczycieli i profesorów – stwierdził.

Zdaniem Skrzydlewskiego protestujący obywatele z całej Polski „negują władzę, rząd, prawo, nakazy rozumu, tradycje, dobre obyczaje i kulturę”.

Filozof i etyk związany z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Chełmie oświadczył również, iż jedynym wspólnym mianownikiem pomiędzy nim i słuchaczami Radia Maryja a strajkującymi jest to, że mieszkają w tym samym kraju i posługują się tym samym językiem.

https://twitter.com/DiabelS64/status/1323311987040935937

– Czy protestujący są Polakami? Nie, bo Polski nie znają i nie chcą znać. Nie kochają jej, a wszystko, co stanowi jej fundament, to jest Bóg, honor i Ojczyzna, odrzucają w całej rozciągłości, niszczą i wyszydzają – mówił Skrzydlewski w rozgłośni ojca Tadeusza Rydzyka. Dodał przy tym, że na sprzeciwy wobec PiS i rządu Mateusza Morawieckiego „patrzą z radością wrogowie Polski, widząc w tym szansę na jej unicestwienie”.

Doradca ministra Czarnka wezwał rząd oraz hierarchów polskiego Kościoła katolickiego do szybkiego i surowego ukarania protestujących, gdyż będzie to dla nich „dobrodziejstwo”.

– Dziś jedynym, czego im tak naprawdę potrzeba, jest surowa i sprawiedliwa kara, bo ona nie jest sama w sobie złem, ale jest dobrodziejstwem, gdyż przywraca zdrowie, porządek, odrywa złoczyńców od zła i niweluje winę. Stanowi pouczenie dla innych, którzy chcieliby czynić zło – oznajmił. – Czy władzy, narodowi, hierarchom starczy sił do wymierzenia kary? Oby nie zabrakło. Bo rozzuchwalone zło można przezwyciężyć tylko dobrem, to jest surową, sprawiedliwą karą wymierzoną z miłosierdziem i stanowczością – stwierdził Skrzydlewski w Radiu Maryja.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!