REKLAMA

Bardzo mocne porównanie szefa Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysława Kosiniaka-Kamysza i premiera Mateusza Morawieckiego zamieścił w piątek „Super Express”. W grafice, która jest materiałem wyborczym ludowców, w dwóch kolumnach zatytułowanych „Morawiecki vs. Kosiniak-Kamysz” zestawiono stwierdzenia dotyczące PiS, którego skrót rozwinięto jako „Pazerni i Skąpi” oraz PSL, które opisano jako „Potrafią Służyć Ludziom”.

Z zestawienia dowiadujemy się, że partia Kaczyńskiego podniosła wiek emerytalny rolnikom, wyprzedawała polską ziemię obcokrajowcom, a Morawiecki dorobił się, jeszcze jako prezes BZ WBK na krzywdzie frankowiczów, którzy dzisiaj toną w długach.

REKLAMA

Na tym oskarżenia wobec szefa rządu się nie kończą. Dalej, w punkcie 3, czytamy o Morawieckim: „Chce, żeby Polacy zapierd… za »miskę ryżu«”. Natomiast o Kosiniaku-Kamyszu w sąsiadującej rubryce, też w punkcie 3, tabela informuje: „Walczy o emeryturę bez podatku! Zebrał 140 tysięcy podpisów pod projektem ustawy”.

Materiał wyborczy PSL wywołał taką wściekłość we władzach partii rządzącej, że postanowiły one pozwać ludowców w trybie wyborczym za „kłamstwa o premierze”, o czym poinformował na Twitterze przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

REKLAMA

https://twitter.com/AC_Sobol/status/1053283509647953926