„Niech tylko spróbuje przyjechać Kidawa do mojego województwa Podkarpackiego to dostanie łomot od mieszkańców. Będzie żałować, że przyjechała”, napisał 6 lutego na Twitterze internauta o pseudonimie Tomasz (Tomi). Wcześniej  został już skazany za hejt wymierzony w parlamentarzystkę Platformy Obywatelskiej Agnieszkę Pomaską.

Tomasz (Tomi)  na swoim profilu na TT stwierdza, że jest zwolennikiem partii Jarosława Kaczyńskiego i przyznaje, że uprawia hejt wobec przeciwników partii rządzącej. „Popieram PiS, zjednoczoną prawicę, jestem Polakiem, PISowiskim trollem i Bóg Honor i Ojczyzna drugie konto i przeciw lewactwu”, charakteryzuje swoje poglądy (pisownia oryginalna).

W odpowiedzi Małgorzata Kidawa-Błońska zaprosiła hejtera na spotkanie.

„Nienawiść zawsze prowadzi do cierpienia i agresji. Nie chcę, by nienawiść przejęła kontrolę nad naszym życiem. Zapraszam @Tomasz63247941 na spotkanie, porozmawiajmy. Tylko rozmowa może coś zmienić na lepsze”, napisała kandydatka KO na Twitterze.
Politycy PO zapowiedzieli, że sprawę gróźb wobec Kidawy-Błońskiej, która jest kandydatką PO i Koalicji Obywatelskiej na prezydenta, zgłoszą na policję.

Parlamentarzystka partii Borysa Budki Joanna Pomaska przypomniała, że Tomasz (Tomi) został już w maju zeszłym roku skazany w procesie karnym za mowę nienawiści prowadzoną przeciwko niej.

Jej zdaniem to, że „Tomasz U. skazany prawomocnie za hejt wobec mnie z wyroku niewiele sobie robi” wynika stąd, że jest to „pokłosie pobłażania takich zachowań przez obecną władzę. Wzorce z TVP też robią swoje”.  Zapowiedziała równocześnie, że tym razem hejter za swoją działalność wymierzoną w opozycję zapłaci podwójnie.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę