Pixabay.com

We wtorek w Centrum Partnerstwa Społecznego ,,Dialog” w Warszawie doszło do spotkania pomiędzy przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia i Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia. Wiceminister zdrowia zdradził, że zaplanowano kolejne spotkanie.

– Najbliższe spotkanie w czwartek o godz. 11.00. Omówiliśmy szczegółowo punkt po punkcie. Ustaliliśmy – jakich dokumentów nam brakuje, jakich brakuje informacji i każda ze stron zobowiązała się w konkretnym terminie te dokumenty dostarczyć. Spotykamy się w czwartek na kolejnych rozmowach – zapowiedział cytowany przez PAP wiceminister Piotr Bromber.

Dodatkowo wiceszef resortu zdradził, że podczas rozmów dokładnie omówiono sposób, w jaki przedstawiciele rządu wyliczyli koszty postulatów, jakie złożyli protestujący.

– To był pierwszy punkt naszego spotkania. Strona ministerialna miała także pytania do strony protestującej o wyjaśnienie pewnych kwestii technicznych. Tę informację otrzymaliśmy – poinformował podsekretarz stanu w MZ.

Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia zgłosił osiem postulatów. Dotyczą one między innymi podwyżek, wzrosty wyceny świadczeń czy zatrudnienie dodatkowych osób.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!