Znany wirusolog dr Paweł Grzesiowski odniósł się na Twitterze do osób, w tym do prawicowego publicysty Macieja Pawlickiego, twierdzących, że koronawirus nie istnieje. Reagując na tego typu wypowiedzi, zaprosił ich autorów do odwiedzenia cmentarzy, na których leżą ofiary COVID-19.

Grzesiowski jest jednym z najbardziej cenionych specjalistów w zakresie wirusologii oraz komentatorów sprawy pandemii nie tylko w stacjach telewizyjnych, ale również w mediach społecznościowych. Kilka tygodni temu ostrzegał w jednej z wypowiedzi, że wirus SARS-CoV-2 jest obecnie największym zabójcą na świecie i że na pewno nie jest to zwykła grypa.

Tymczasem mimo wzrastającej liczby zakażeń koronawirusem pojawiają się w Polsce opinie, że najprawdopodobniej w ogóle on nie istnieje. Maciej Pawlicki w tekście „Druga fala histerii” opublikowanym w prawicowym tygodniku „Sieci” postawił na przykład tezę, że informacje o drugiej fali pandemii mają wyłącznie wywołać histerię w społeczeństwach świata.

„Wszystkich, w tym szczególnie @MaciejRPawlicki, którzy kwestionują pandemię i koronawirusa, zapraszam na cmentarze w całej Polsce – może odwiedziny 1809 grobów zmarłych na to zakażenie spowodują jakąś refleksję, warto też odnaleźć ich bliskich i poinformować o swoim odkryciu”, napisał dr Grzesiowski w odpowiedzi na artykuł Pawlickiego oraz na inne stwierdzenia negujące fakt pandemii COVID-19.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę