Parking
Fot. Pixabay.com

Przedstawiciele gdyńskiego centrum handlowego Witawa postanowili zmienić zasady korzystania z podziemnego parkingu. Za najechanie na linie pomiędzy danymi miejscami może grozić mandat w wysokości nawet 450 złotych.

Operator miejskiego parkingu postanowił wprowadzić ostre kary za nieprawidłowe parkowanie. Każdy kierowca, który zajmie dwa miejsca parkingowe lub najedzie na linię oddzielającą miejsca postojowe może dostać nawet 450 zł kary (175 zł, jeśli zapłaci w ciągu tygodnia).

Celem takich kar jest konieczność dbałości o komfort i bezpieczeństwo kierowców, a system grzywien ma być efektywny i klarowny. W rozmowie z portalem trojmiasto.pl Konrad Węglewski z agencji reprezentującej Centrum Handlowe Witawa wskazuje, że to kierowcy zmusili zarządców parkingu do ustanowienia takich kar.

– Praktyki kierowców, którzy parkują na naszym terenie i omijają przepisy, zmusiły nas do prowadzenia takiego zapisu w regulaminie. Każdy przypadek naruszenia tego punktu będziemy analizować, dysponując dokumentacją zdjęciową zdarzenia. Zaznaczę, że przez okres przejściowy zwracaliśmy klientom uwagę na ten fakt. Umieściliśmy też widoczne tablice informacyjne – mówi Węglewski.

Problem związany z zajmowaniem więcej niż jednego miejsc parkingowych nie jest niczym nowym i dotyczy on nie tylko Gdyni. W wielu miastach czy też w centrach handlowych można spotkać wiele takich przypadków.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę