REKLAMA

12-latka zaatakowana przez nożownika w Rzeszowie, Baranówka
fot. Twitter | @Policja_KSP

Do dramatycznego zdarzenia doszło w okolicach Konina. W jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Przydziałki znaleziono nieprzytomnych 52-latka i 78-latkę. Mimo podjętej reanimacji, niestety nie udało się ich uratować.

REKLAMA

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, nieprzytomnych znaleziono w piątek po godzinie 16:00. Sebastian Andrzejewski, oficer prasowy KM PSP w Koninie przekazał, że na miejscu prowadzono reanimację, jednak mimo tego nie udało się uratować życia tych osób.

Z relacji PAP wynika, że córka 78-letniej kobiety nie była w stanie się z nią skontaktować, dlatego poprosiła sąsiadów, aby sprawdzili, co się dzieje. Jako że długo nikt nie odpowiadał, postanowili zaalarmować służby.

REKLAMA

Służby potwierdziły, że prawdopodobną przyczyną śmierci obojga było zaczadzenie. Przeprowadzone badanie urządzeniami pomiarowymi wykazało, że w pomieszczeniach i kotłowni budynku wykryto obecność dwutlenku węgla.

Jak czytamy na stronie rządowej, w Polsce każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, ginie kilkadziesiąt osób. W połowie października ciała dwóch osób: 13-latki i jej 45-letniego ojca, znaleziono w jednym z domów w miejscowości Puchały Stare na Podlasiu.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA