Dramatyczny wypadek na ulicy Balickiej w Krakowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu osobowego marki BMW stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i wjechał w grupę pieszych, oczekujących na autobus komunikacji miejskiej.

Do zdarzenia doszło na ulicy Balickiej na wysokości Uniwersytetu Rolniczego. Jak ustaliła policja, kierujący samochodem marki BMW jechał ulicą Balicką i stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem. Następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu i wjechał w grupę pieszych oczekujących na autobus na tymczasowym przystanku komunikacji miejskiej.

Jak informuje Piotr Szpiech z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, poszkodowanych jest minimum pięć osób, na miejscu były cztery karetki pogotowia, straż pożarna oraz funkcjonariusze policji. 26-letni kierowca BMW, mieszkaniec powiatu brzeskiego utracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w wiatę przystankową i dachował.

W wyniku zdarzenia 5 osób oczekujących na przystanku na autobus zostało rannych i przewiezionych do szpitala, w tym jedna w stanie ciężkim (została uderzona elementem konstrukcji przystanku). Kierowca miał 0,3 promila alkoholu we krwi. Został zatrzymany. Na miejscu prowadzone są oględziny z prokuratorem.

Ruchem na ulicy Balickiej kierowała policja. Były utrudnienia w komunikacji miejskiej. Autobusy linii nr 139 kursowały tylko do Bronowic Małych. Autobusy linii 218, 226 w obu kierunkach kierowane były przez Rondo Ofiar Katynia i Pasternik – informowało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę