Dramatyczna sytuacja w szpitalach. Zwłoki leżą obok pacjentów

Szpital
Fot. Twitter | Brijesh Singh

Mieszkańcy Chin ponownie muszą się mierzyć z dużym wzrostem zakażeń koronawirusem. Do mediów społecznościowych trafiają drastyczne nagrania, na których widać przepełnione szpitale i zwłoki leżące tuż obok czekających w kolejce pacjentów.

REKLAMA

Władze Chin ugięły się pod naporem protestujących i częściowo złagodziły obostrzenia związane z pandemią COVID-19. Tamtejsze placówki zdrowotne nie były jednak na to przygotowane, dlatego sytuacja szybko zaczęła przybierać dramatyczny wymiar.

Jak się okazuje, chiński system opieki zdrowotnej może sobie nie poradzić z nagłym wzrostem liczby zakażeń. Obecnie wiele szpitali jest przepełnionych, a pacjenci nie są w stanie dostać się do specjalistów.

REKLAMA

Eksperci z brytyjskiej firmy medycznej Airfinity szacują, że łącznie pandemia pochłonie nawet ponad dwa miliony Chińczyków. Niewykluczone, że prowadzą do tego sytuacje, które pojawiają się na nagraniach w mediach społecznościowych.

Na jednym z nagrań widać zatłoczoną poczekalnię w Pekinie, gdzie jest wiele osób starszych lub niezdolnych do samodzielnego poruszania się. Nie ma się nimi jednak kto zająć. Można także zauważyć, że na korytarzu znajduje się kilka ciał przykrytych jasnym materiałem.