Poszukiwania od kilku dni brytyjka została znaleziona w Grecji, a dokładniej na wyspie Ikaria. Jej ciało znajdowało się w jednym z głębokich wąwozów.

Informację o znalezionym ciele przekazała telewizja CNN. Poszukiwaną od poniedziałku kobietą była brytyjska astrofizyk, Natalie Christopher, której zaginięcie zgłoszono w trakcie wakacyjnego pobytu ze swoim partnerem na greckiej wyspie Ikaria. Według przekazanych informacji, w poniedziałkowy poranek 35-latka wyszła z domu pobiegać, ale od tego momentu ślad po niej zaginął i nie było z nią żadnego kontaktu.

W lokalnych mediach sprawa poszukiwania kobiety również stała się bardzo szeroko omawiana. Okazało się, że jej ciało znajdowało się w głębokim na 20 metrów wąwozie, oddalonym od jej hotelu o około dwa kilometry. Policjanci i śledczy prowadzili prace dochodzeniowe i poszukiwawcze na południowo-wschodnim wybrzeżu greckiej wyspy, ponieważ to właśnie w tej części po raz ostatni odebrano sygnał telefoniczny zaginionej.

Obecnie greccy policjanci pracują nad ustaleniem, czy do śmierci 35-letniej brytyjki przyczyniły się osoby trzecie. Greckie wyspy w tym roku są szczególnie pechowe dla naukowców. Kilka tygodni temu na Krecie doszło do zaginięcia Suzanne Eaton, biolog ze Stanów Zjednoczonych, której zwłoki znaleziono w bunkrze z czasów II wojny światowej. Jak wykazało śledztwo, za jej śmierć odpowiedzialny był 27-letni mężczyzna.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę