Jezioro Solińskie
Twitter | Matka Kebaboska

Bardzo niepokojące zdjęcia znad Jeziora Solińskiego opublikowała w sieci jedna z internautek. Zbiornik nazywany „bieszczadzkim morzem” jest drastycznie wyschnięty, a miejscami w ogóle nie ma w nim wody.

Wielu turystów uważa, że jezioro Solińskie jest największą atrakcją Bieszczad. Największy sztuczny zbiornik w Polsce często jest określany mianem „polskiej Chorwacji”, dlatego bardzo często można tam spotkać wielu wypoczywających i podziwiających piękno przyrody.

Na ten moment jednak piękna atrakcja jest tylko wspomnieniem. W związku z suszą hydrologiczną jezioro uległo niemal całkowitemu wyschnięciu i sytuacja jest coraz gorsza. Jedna z internautek pochwaliła się zdjęciem w sieci.

Na fotografiach widać, jak minimalny jest poziom wody w zbiorniku. Dno wyschło tak bardzo, że na ziemi w wielu miejscach pojawiły się pęknięcia. Do tego stacjonujące tam łódki osadziły się teraz na mieliźnie.

Sytuacja na Podkarpaciu ma związek z długotrwałym brakiem intensywnych opadów w tym regionie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o suszy hydrologicznej.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę