Fot. Pixabay.com

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło podczas chrzcin w powiecie tureckim w Wielkopolsce. W czasie uroczystości dwulatka oblała się wrzątkiem, na skutek czego musiała zostać przetransportowana śmigłowcem do szpitala.

O sprawie informuje Polska Agencja Prasowa. Do wypadku doszło w jednej z restauracji w powiecie tureckim w ubiegłym roku. Dwuletnia dziewczynka doznała poważnych obrażeń, co odbiło się szerokim echem w okolicy.

Więcej szczegółów na temat wypadku pojawiło się dopiero teraz. Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas uroczystości związanych z chrztem. Dwulatka oblała się wodą z rozszczelnionego bojlera, a wrzątek zalał jej twarz, głowę, ręce i klatkę piersiową.

Od razu na miejscu przeprowadzono akcję ratunkową. Nieopodal lokalu wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował ją do Wielkopolskiego Centrum Oparzeń w Ostrowie Wielkopolskim.

Dziewczynka mocno ucierpiała na skutek wypadku. Wiadomo, że poparzone ma 30% ciała, a lekarze walczą o jej powrót do zdrowia. Konieczne było wykonanie kilku zabiegów chirurgicznych, a rokowania wciąż nie są pewne. Poszkodowana będzie musiała w przyszłości przejść jeszcze kolejne operacje.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę