Druga ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce!

Ministerstwo Zdrowia informuje, iż drugą ofiarą śmiertelną jest 73-letni mężczyzna, który przebywał we wrocławskim szpitalu. Stan pacjenta był ciężki, miał on choroby współistniejące.

   

W Polsce stwierdzono 68. przypadków zakażenia koronawirusem, w tym dwa zgony. W czwartek zmarła 57-letnia kobieta z Poznania, która trafiła do szpitala w ciężkim stanie. Minister Zdrowia informował, że pacjentka wymagała podawania silnych leków, które zbyt mocno obniżyły jej odporność.

W piątkowy wieczór premier Mateusz Morawiecki poinformował, że polski rząd zdecydował o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego. Dodał także, iż polskie granice zostaną zamknięte, a zgromadzenia publiczne będą ograniczone do minimum.

   

Na ostatniej konferencji prasowej szef WHO Tedros Adhanom powiedział, że Europa stała się „nowym epicentrum pandemii, gdzie stwierdzono większą liczbę zgłoszonych przypadków i zgonów niż reszta świata łącznie, z wyjątkiem Chin”. Tedros Adhanom dodał również, że „każdego dnia zgłaszanych jest więcej przypadków niż w szczycie epidemii w Chinach”.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News