Do strasznego wydarzenia doszło podczas trwania obchodów religijnych w portugalskiej Maderze. Drzewo przygniotło tłum ludzi. Zmarło 12 osób, a 52 jest rannych.

Ogromna tragedia miała miejsce przy kościele w trakcie procesji. Osoby z obrażeniami natychmiast przetransportowano do najbliższego szpitala. Portugalskie media podają,iż przed kościołem na wzgórzu w miejscowości Monte po godz. 12:00 upadł ok. 200-letni dąb.

W pobliżu stoiska gdzie sprzedawano świece, zebrało się wiele osób, które miały uczestniczyć w procesji. Po całym wydarzeniu procesja została odwołana. Z informacji agencji wynika, iż drzewo było najprawdopodobniej uschnięte, a na obszarze gdzie doszło do tragedii, jest o wiele więcej stuletnich drzew.

Szef regionalnego rządu Miguel Albuquerque oświadczył, że niedługo ogłosi trzydniową żałobę na Maderze. Wśród rannych są obywatele Węgier, Francji i Niemiec. Pedro Ramos – przedstawiciel lokalnych władz podał, że jedna z ofiar śmiertelnych to osoba niepełnoletnia. Dodał, że na miejscu zdarzenia zmarło dziesięć osób, a dwie kolejne są w szpitalu.

Święto Festa de Nossa Senhora do Monte odbywa się przez dwa dni i jest uważane za największe religijne święto na Maderze. Każdego roku uczestniczą w nim m.in. przedstawiciele regionalnego rządu oraz tysiące wiernych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę