Jak wynika z najnowszego sondażu pracowni Social Changes, Andrzej Duda umacnia swoją pozycję i jest poza zasięgiem kontrkandydatów z opozycji. Wzrastają również notowania Szymona Hołowni, który odbiera poparcie kandydatom KO i PSL. Z kolei prowadzący w prawyborach organizowanych przez Konfederację Krzysztof Bosak ma na razie poparcie niższe niż jego partia.

Według sondażu przeprowadzonego przez Social Changes dla portalu wPolityce.pl urzędujący prezydent może obecnie liczyć na poparcie 46 proc. wyborców, co oznacza wzrost o 2 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim badaniem sprzed tygodnia.

Na drugim miejscu plasuje się Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej, z poparciem 23 proc. respondentów. Jest to gorszy wynik o 2 punkty procentowe niż w sondażu pracowni Social Changes zrealizowanym tydzień temu.

Na trzecim miejscu w zestawieniu znalazł się Szymon Hołownia, na którego chce głosować 13 proc. badanych. Notowania dziennikarza w ciągu tygodnia wzrosły aż o 4 punkty procentowe.

Traci natomiast Władysław Kosiniak-Kamysz. Na lidera PSL chce głosować jedynie 7 proc. respondentów, podczas gdy przed tygodniem było to 9 proc.

Spadły także, z 8 do 7 procent, notowania lidera partii Razem Adriana Zandberga, który może wystartować w wyborach prezydenckich, ale nie jest to jeszcze przesądzone.

Z kolei na Krzysztofa Bosaka, jednego z prawdopodobnych kandydatów Konfederacji (w ugrupowaniu trwają prawybory prezydenckie), chce oddać głos 4 proc. respondentów, czyli znacznie mniej niż wynosi poparcie dla całego ugrupowania.

Sondaż został zrealizowany metodą CAWI w dniach 13–17 grudnia 2019 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej i liczącej 1029 osób próbie dorosłych Polaków.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę