Uniezależnienie się prezydenta Andrzeja Dudy od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego nie wszystkim się podoba. Jak wynika z najnowszego sondażu CBOS, zaufanie do głowy państwa spadło aż o 5 punktów procentowych. Obecnie prezydentowi ufa 69 proc. Polaków, a jeszcze w październiku było to 74 proc. Dwadzieścia procent ankietowanych deklaruje, że nie ufa Andrzejowi Dudzie w ogóle.

Z wyników badania na pewno nie będzie zadowolony szef resortu obrony Antoni Macierewicz. Pozostaje nadal najbardziej nielubianym i niebudzącym zaufania politykiem. Niechęć do Macierewicza deklaruje 55 proc. respondentów CBOS, a przeciwnego zdania jest 28 proc.

Na drugim miejscu wśród polityków, którzy nie cieszą się społecznym zaufaniem, jest prezes PiS Jarosław Kaczyński, któremu nie wierzy 48 proc. badanych przez ośrodek. Jednak Kaczyńskiemu ufa zdecydowanie więcej Polaków niż Macierewiczowi, bo 40 proc. respondentów.

Polacy nie mają również dobrego zdania o przywódcy największej partii opozycyjnej Grzegorzu Schetynie z PO. Nie ma do niego zaufania 46 proc. ankietowanych, a pozytywnie ocenia go 24 proc.
Sondaż został przeprowadzony w dniach 2–12 listopada 2017 roku na liczącej 1016 osób reprezentatywnej losowo dobranej grupie Polaków.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę