Odkąd Andrzej Duda został prezydentem Polski, może poszczycić się faktem, że z Donaldem Trumpem spotkał się kilkanaście razy. Uważa, ze Polska jest naprawdę poważnie traktowana przez Stany Zjednoczone. Zaznacza także, że żadnemu z jego poprzedników nie udało się stworzyć tak dobrych kontaktów z USA.

– Mamy słabą pozycję na arenie międzynarodowej? To proszę mi pokazać, który poprzedni prezydent Rzeczypospolitej w był Stanach Zjednoczonych, w Białym Domu z oficjalną wizytą dwa razy podczas jednej swojej kadencji? – pytał prezydent podczas ostatniego wystąpienia w Górze.

Prezydent podkreślił, że Polska jest dla Stanów kontrahentem. – Oczywiście Ameryka handluje z nami, tak. Wojska amerykańskie są u nas, bo prezydent USA i inni decydenci uważają, że jest to zgodne z interesem USA. Tak! – przekonywał prezydent.

Podczas wystąpienia wspomniał także o wizach. Ich zniesienie było dla Polaków bardzo ważną kwestią. – Mam nadzieję, że już niedługo ruch bezwizowy stanie się faktem. W Stanach Zjednoczonych mówiono mi, że to potrwa od kilku do kilkunastu tygodni – poinformował prezydent. Podkreślił także, że zniesienie wiz było nam obiecywane od kilku lat. Dopiero Donald Trump zniósł wizy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę