– Mam nadzieję, że będziemy mieli w Polsce normalną debatę organizowaną przez wszystkie telewizje, bo taka debata się Polakom należy – powiedział w środę w Złotowie (woj. wielkopolskie) prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do propozycji zorganizowania przedwyborczej debaty w czwartek przez TVN i TVN24 oraz portale Onet i Wirtualna Polska.

Prezydent zapewnił, że zawsze bierze chętnie udział w debacie, która odbywa się na uczciwych zasadach ustalonych ze wszystkimi. – A nie proszę państwa, że jakaś jedna prywatna telewizja pana Trzaskowskiego podaje termin debaty i nakazuje się stawić – oświadczył Duda i dodał: – Okazuje się, że pan Trzaskowski chce sobie organizować debatę pod ochroną zagranicznych mediów.

– Ja się na to nie zgadzam. Dlaczego media polskie mają być gorzej traktowane? Dlaczego ma być gorzej traktowany Polsat? Dlaczego ma być gorzej traktowana Telewizja Polska? Dlaczego inne media mają być gorzej traktowane? Dlaczego ich widzowie i słuchacze mają być gorzej traktowani? Nie zgadzam się na to. Jestem prezydentem wszystkich Polaków i wszyscy Polacy mają jednakowe prawo do obejrzenia i wysłuchania debaty – zaznaczył Duda.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę