Prezydent Andrzej Duda w sobotę w Głogówku poruszył temat podniesienia wieku emerytalnego za rządów koalicji PO-PSL i przy okazji ostro skrytykował byłego premiera Donalda Tuska.

– Nie ma nic gorszego niż bezczelnie do kamery wygłaszane kłamstwo w polityce przed wyborami, a tak zrobił Donald Tusk w 2011 roku – powiedział prezydent. – Dzisiaj, przed chwilą, Tusk wypisuje, że to, co ja mówię o ochronie rodziny, i to, co mówię, że nie pozwolę, żeby nasze dzieci były indoktrynowane ideologią w szkole podstawowej i seksualizacją, to jest wstyd przed Europą i przed światem – dodał Duda, nawiązując do wymiany zdań z Tuskiem w mediach społecznościowych.

„Prezydent Rzeczpospolitej powinien dbać o jej reputację. Andrzej Duda robi wszystko, aby ją zrujnować. Jego kampania to wstyd na cały świat”, napisał na Twitterze Donald Tusk.

„Panie Donaldzie, miał Pan okazję wystartować w wyborach i prowadzić swoją kampanię. Był Pan dwukrotnie namawiany, by się ze mną zmierzyć, przez swoje środowisko. Wolał się Pan jednak schować się za plecami MKB, a później RT. Wie Pan, jak się na taką postawę mówiło na podwórku? Cykor…”, odpowiedział byłemu premierowi prezydent.

– Wstyd to jest kłamać prosto w oczy, ludziom mówić, że wiek emerytalny nie zostanie podwyższony tylko po to, żeby wygrać w wyborach, a potem po wyborach od razu go ludziom podwyższyć, to jest wstyd, to jest wstyd i smród, który się potem ciągnie przez całe życie za takim politykiem (…). To jest wstyd, oszustwo i kłamstwo, które powinno wyeliminować takiego człowieka z polityki na zawsze – mówił Andrzej Duda w Głogówku, odnosząc się do wpisu Donalda Tuska.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę