Duda ponowił zaproszenie do Tuska. Chce się z nim spotkać

Donald Tusk vs. Andrzej Duda. Premierowi ufa więcej wyborców
fot. KPRM

Minister w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski przekazał informację, że Andrzej Duda ponownie zaprosił na spotkanie premiera Donalda Tuska. Ma do niego dojść już w środę, 1 maja o godzinie 9:00.

REKLAMA

Przed kilkoma dniami Andrzej Duda informował, że zaprosił Donalda Tuska na spotkanie, które miało się odbyć 1 maja. Prezydent twierdził wówczas, że miało ono dotyczyć spraw związanych z programem Nuclear Sharing, a także omówienia spraw związanych z polską prezydencją w UE.

Szef KPRM Jan Grabiec, zapytany o faktyczne dojście do takiego spotkania, nie miał dobrych wieści. Odpowiedział, że w najbliższym czasie premier będzie musiał ograniczyć swoją aktywność z powodu zaawansowanej formy zapalenia płuc, przez co rozmowa z Andrzejem Dudą może być niemożliwa do realizacji.

Duda ponownie zaprosił Tuska

We wtorek minister w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski poinformował, że Andrzej Duda ponownie wystosował zaproszenie do spotkanie do Donalda Tuska. Z przekazanych przez niego informacji wynika, że miałoby do niego dojść 1 maja o godzinie 9:00.

REKLAMA

Kolarski przypomniał też, że Tusk w poniedziałek spotkał się z szefem MS-prokuratorem generalnym oraz z koordynatorem służb specjalnych, a we wtorek rano wygłosił oświadczenie. – Ponieważ premier pokazuje swoją publiczną aktywność, dzisiaj zostało ponowione zaproszenie przez prezydenta. Czekamy na potwierdzenie – powiedział

Podziel się: