Duda postawi pomnik Lecha Kaczyńskiego w Pałacu Prezydenckim? Miał tak wybitne zasługi dla Polski jak Piłsudski

REKLAMA

Prezydent Lech Kaczyński „zajmuje szczególne miejsce w historii i w sercach narodu polskiego”, napisali przedstawiciele władz stowarzyszenia Polski Instytut Praw Głuchych w apelu do prezydenta Andrzeja Dudy. Autorzy petycji chcą, by Duda postawił w Pałacu Prezydenckim pomnik prezydenta, który zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej w Smoleńsku.

Petycja, pod którą podpisali się prezes zarządu Stanisław Porowski, wiceprezes Roman Goławski i dyrektor zarządzający Daniel Kowalski, trafiła do Kancelarii Prezydenta RP pod koniec 2019 roku. Podkreśla się w niej, że pomnik Lecha Kaczyńskiego powinien stanąć w Sali Kolumnowej pałacu, „tak jak ma to miejsce w przypadku pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sali Marmurowej Belwederu za wybitne zasługi dla kraju”.

REKLAMA

Według członków władz stowarzyszenia konieczność szczególnego uhonorowania Lecha Kaczyńskiego wynika stąd, że „zajmuje szczególne miejsce w historii i w sercach narodu polskiego”. „Prezydent RP Profesor Lech Kaczyński był jednym z najbardziej zasłużonych działaczy opozycji demokratycznej w Polsce, jako wzorowy mąż stanu i prawdziwy patriota, do końca pozostał wierny swoim ideałom”, stwierdzono w apelu do prezydenta Dudy.

Spraw, by powstawało więcej takich artykułów!

Podziękuj za artykuł

Udostępnij: