– Zawsze przestrzegam konstytucji. Konstytucja jest ważna i ja zawsze bardzo pilnuję jej przepisów – powiedział prezydent Andrzej Duda w czwartkowym programie „Rozmowy niedokończone” w Telewizji Trwam i Radiu Maryja. W ten sposób polityk skomentował oskarżenia ze strony opozycji, że swoją działalnością łamie zapisy Ustawy Zasadniczej.

– Proszę ojca, proszę się nie martwić, jestem prawnikiem, swoje czynności mam zawsze przemyślane – mówił do prowadzącego audycję redemptorysty. – A opozycja, no cóż, zawsze będą tacy, którzy będą stawiali zarzuty – przekonywał prezydent.

Duda podkreślił, że Polska jest państwem „wolnym, suwerennym, w pełni niepodległym, prawdziwie demokratycznym”, ponieważ konstytucja umożliwia każdemu prezentowanie własnych poglądów. – Walczyliśmy przez wiele lat (…) także m.in. o wolność słowa, wolność posiadania i wyrażania poglądów. Mamy je zapisane dzisiaj w konstytucji i to, że ludzie mają różne poglądy i to, że ludzie głoszą różne ideologie, jest elementem tej wolności – zauważył prezydent w „Rozmowach niedokończonych”.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat