Aleksandra Dulkiewicz stwierdziła, że PiS ponosi odpowiedzialność za próby samobójcze uczniów w Polsce. W jej słowa nie mogła uwierzyć prowadząca programu Polsat News.

– Tej wiosny, niemal każdego dnia, dostawałam wiadomości o kolejnych próbach samobójczych w ostatnich klasach podstawówki czy gimnazjum – mówiła prezydent Gdańska podczas emisji programu Polsat News, dodając, że to się dzieje dzisiaj, „kiedy wiemy jaki jest stan psychiatrii w Polsce”. – Presja dodatkowa na tych młodych ludzi, którą wytworzył rząd Prawa i Sprawiedliwości – nie boję się tego słowa użyć, bo oni są autorami tej reformy – a każą odpowiedzialność ponosić nam, samorządom – kontynuowała Dulkiewicz.

Dziennikarka Polsat News Agnieszka Gozdyra, prowadząc rozmowę, zaczęła dopytywać Aleksandrę Dulkiewicz, czy ta naprawdę zamierza oskarżyć PiS o próby samobójcze uczniów. Polityk bez zawahania potwierdziła, że właśnie to było jej zamiarem.

– Tak jest, bardzo dobrze pani zrozumiała – potwierdziła prezydent Gdańska.

Dulkiewicz dodała, że Prawo i Sprawiedliwość musi ponieść odpowiedzialność za swoje czyny. Polityk dodała, że w Gdańsku jest „1200 młodych ludzi, którzy nie dostali się do żadnej szkoły”.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę