Dulkiewicz zawiadomiła policję o możliwości popełnienia przestępstwa przez Gwiazdę! Były opozycjonista poparł grożenie jej śmiercią!

Radio Zet informuje, że Aleksandra Dulkiewicz zawiadomiła policję o możliwości popełnienia przestępstwa przez Andrzeja Gwiazdę. Chodzi o wyrażenie akceptacji przez współzałożyciela „Solidarności” dla grożenia śmiercią prezydent Gdańska.

Były opozycjonista udzielił 7 sierpnia wywiadu prawicowemu Radiu WNET. Gwiazda pytany o groźby, między innymi śmierci, kierowane wobec Dulkiewicz, stwierdził, że się im nie wcale dziwi i nazwał władze samorządowe Gdańska „filohitlerowcami”.

– Przy takim zachowaniu prezydent Gdańska nie należy się dziwić, że takie groźby wystąpiły. Przecież ludziom się wątroba przewraca, jak patrzą na to, co się dzieje – mówił Andrzej Gwiazda. Ocenił, że autorzy pogróżek mają „moralne prawo wystąpić z groźbami, bo przy wyborach zostali najwyraźniej oszukani”.

Czytaj także:  Sąd Najwyższy zdecydował. Sędziowie powołani przez obecną KRS nie mogą orzekać

Jak nieoficjalnie ustalili dziennikarze Radia ZET, zawiadomienie złożone przez Aleksandrę Dulkiewicz dotyczy publicznego pochwalania przestępstwa. Artykuł 255 Kodeksu karnego przewiduje za nie karę w postaci grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.


Komentarze