Sąd Rejonowy w Gliwicach rozwiązał Dumę i Nowoczesność. Członkowie stowarzyszenia zorganizowali rocznicę urodzin Adolfa Hitlera.

Starosta wodzisławski i Prokuratura Okręgowa w Gliwicach wnioskowali o rozwiązanie stowarzyszenia. Według śledczych doszło do „rażącego naruszenia prawa” poprzez propagowanie ideologii nazistowskiej.

Afera ws. Dumy i Nowoczesności wybuchła po emisji reportażu „Polscy neonaziści” w „Superwizjerze” TVN. Reporterzy pokazali w nim obchody 128. rocznicy urodzin Hitlera, które odbyły się w lesie w Wodzisławiu Śląskim. Na drzewach rozwieszone były czerwone flagi ze swastykami, był ołtarzyk z podobizną Hitlera, a także zapalona drewniana swastyka. Uczestnicy mieli na sobie mundury Wehrmachtu.

Do Sądu Rejonowego w Wodzisławiu Śląskim trafił także akt oskarżenia przeciwko sześciu osobom: Mateuszowi S., Adrianowi K., Dawidowi K., Tomaszowi R., Dorocie R. i Krystianowi Z. Usłyszeli zarzuty „polegającego na publicznym propagowaniu nazistowskiego ustroju państwa poprzez zorganizowanie i przeprowadzenie obchodów 128. rocznicy urodzin Adolfa Hitlera”.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna