Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, dokonał zmian w strukturach partii – wymienił kilku lokalnych liderów, awansował Beatę Mazurek – rzeczniczkę PiS – oraz Marcina Horałę – szefa komisji ds. VAT.

Zmiana w lokalnych strukturach to rezultat końca kadencji członków okręgowych zarządów. Białystok to jedno z miast, w którym doszło do zmian. Z funkcją szefa regionu po dziewięciu latach pożegnał się były minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Jego miejsce zajął Dariusz Piontkowski. – Przede mną duże wyzwanie. Czekają nas podwójne wybory. Trzeba doprowadzić do tego, by wszyscy członkowie, sympatycy Prawa i Sprawiedliwości zmobilizowali się. Wybory samorządowe pokazały, że bez pracy nie uda się osiągnąć sukcesu. Chcielibyśmy sukces odnieść także w wyborach, które będą w tym roku – powiedział.

Na Pomorzu funkcję regionalnego pełnomocnika partii przejmie natomiast Marcin Horała. Na tym stanowisku zastąpi Janusza Śniadka. Rzeczniczka partii Beata Mazurek będzie natomiast szefem struktur w Chełmie i Białej Podlaskiej. Zmiany nastąpiły też w okręgu płockim. Będzie nim kierował były prezes zarządu PKN Orlen Wojciech Jasiński.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę