Statystyki zachorowań na koronawirusa budzą przerażenie, podobnie jak coraz większe restrykcje służące ograniczeniu jego rozprzestrzeniania się. Po raz pierwszy jednak od chwili walki z chorobą w Polsce pojawiły się dobre informacje. Wyzdrowiało dwóch pacjentów leżących w szpitalu w Łańcucie z powodu zakażenia COVID-19. Czym byli leczeni?

Rzecznik wojewody podkarpackiego, Małgorzata Waksmundzka-Szarek poinformowało o wyleczeniu dwóch osób, które były hospitalizowane z powodu koronawirusa w szpitalu w Łańcucie. Zarażeni COVID-19 pacjenci w wieku około 60 lat, kobieta i mężczyzna, mieli różny przebieg choroby. Jak podaje portal o2.pl, u jednej z osób choroba miała łagodny przebieg, u drugiej oceniano go jako umiarkowany. Dyrektor Klinicznego Oddziału Chorób Zakaźnych z pododdziałem hepatologicznym w Łańcucie, dr Andrzej Cieśla tłumaczy, że jeśli chodzi o koronawirusa, to tej chwili nie ma leczenia przyczynowego, a raczej objawowe. W przypadku wyleczonej dwójki zapalenie płuc było leczone za pomocą antybiotyków.

Pierwszy przypadek koronawirusa został zdiagnozowany w Łańcucie 11 marca. 20 marca w mediach pojawiły się doniesienia, że w miejskim szpitalu z powodu SARS-CoV-2 zmarła 27-letnia kobieta, która niedawno urodziła. Okazało się jednak, że przyczyną śmierci była sepsa, a nie koronawirus. Na terenie województwa zakażonych zostało 45 osób, z czego jedna zmarła.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę