Rosjanie niszczą symbol "Z"
Twitter | NEXTA

Od początku wojny symbol „Z” był uważany za wyraz poparcia wobec propagandy i działań Władimira Putina. Można było go oglądać praktycznie wszędzie. Nie wszyscy Rosjanie jednak pochwalają wojnę, o czym świadczy chociażby jedno z nagrań, które trafiło do sieci.

Na Twitterze opublikowane zostało nagranie z miejscowości Czeboksary, czyli rosyjskiego miasta położonego na prawym brzegu Wołgi. Znajduje się na trasie pomiędzy Kazaniem a Niżnym Nowogrodem. Okoliczni mieszkańcy zniszczyli symbol „Z”.

Jako że rosyjska armia chciała, aby symbol ten znalazł się w całym kraju, umiejscowiono go również w mieście położonym 770 kilometrów od Moskwy. Duży znak pojawił się na jednym z miejskich placów. Był on w kolorze białym z czarno-pomarańczowymi pasami.

„Nexta” podaje, że dwóch mężczyzn z tego regionu zniszczyło symbol. Zdarzenie z tego momentu zostało nagrane na kamerach monitoringu. Widać na nim, jak przeciwnicy wojny dewastują umieszczony na placu znak.

– Przed kamerą sprawcy powiedzieli, że winę za ich czyny ponosi „pijana głowa” i że jest im przykro z powodu tego, co zrobili – twierdzą rosyjskie media, które opisywały całą sprawę niedługo po jej zajściu.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę