Jak informuje BBC, siedemnastolatek Oskar D.K. został oskarżony o przynależność do neonazistowskiej grupy Sonnenkrieg Division, w której był odpowiedzialny za tworzenie materiałów propagandowych. Z kolei inny Polak, osiemnastolatek Michał Sz. będzie odpowiadał za podżeganie do terroryzmu i rozpowszechnianie publikacji terrorystycznych.

Oskar D.K. jest Polakiem mieszkającym w Londynie. Wcześniej działał już w dwóch organizacjach ekstremistycznych: National Action oraz System Resistance Network. Miał również zamieszczać filmy, na których palona jest brytyjska flaga. Według BBC, materiały przez niego tworzone określały księcia Harry’ego, męża mającej afroamerykańskie korzenie aktorki Meghan Markle, jako „zdrajcę rasy”, którego należy zastrzelić. Siedemnastolatek przyznał się do zarzutów. Wyrok ma usłyszeć 25 lutego.

Natomiast współoskarżony Michał Sz. jest Polakiem z Leeds. Na rozprawie ustalonej na 13 maja 2019 roku będzie odpowiadał z pięciu zarzutów podżegania do terroryzmu i trzech dotyczących rozpowszechniania publikacji terrorystycznych.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!