Dworzec Centralny w Warszawie będzie miał nową nazwę

Od 5 stycznia br. Dworzec Centralny w Warszawie będzie nosić imię Stanisława Moniuszki. Ta decyzja jest efektem obchodów 200. rocznicy urodzin słynnego kompozytora.

   

Pomysł by w ten sposób uczcić autora muzyki do„Halki” i „Strasznego dworu” pojawił się już kilka lat temu. W 2014 r. wysunął go Mieczysław Nowakowski, dyrygent i członek Towarzystwa Miłośników Muzyki Moniuszki. Dopiero jednak teraz, w roku Moniuszki, dojdzie do realizacji tej idei. „W ten sposób Warszawa będzie wyjątkową stolicą świata, gdzie dwa największe porty komunikacyjne – Okęcie Chopina i Dworzec Centralny Moniuszki – będą nazwane imionami naszych wielkich kompozytorów – powiedział w TVP Info zwolennik nadania nowej nazwy Dworcowi Centralnemu, minister kultury Piotr Gliński.

Uroczystość nadania imienia Stanisława Moniuszki odbędzie się w sobotę, w 200. rocznicę urodzin kompozytora. W związku z tym w hali dworca odbędzie się okolicznościowy koncert. Nie jest na razie wiadomo, czy neon z nazwą na zewnątrz budynku zostanie wydłużony. Nie ma również pewności, czy nadanie imienia tego typu obiektowi jest początkiem kolejnych tego typu działań czy jedynie ewenementem.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News