Dyrektor szczecińskiej opery porównał Dudę do Mussoliniego. PiS żąda jego odwołania! (WIDEO)

REKLAMA

Dyrektor Opery na Zamku w Szczecinie oraz wiceprezes Stowarzyszenia Dyrektorów Teatrów Jacek Jekiel porównał na Twitterze prezydenta Andrzeja Dudę do przywódcy włoskich faszystów Benito Mussoliniego. PiS zażądał jego odwołania „w związku ze znieważeniem prezydenta RP”.

https://twitter.com/JekielJacek/status/1218514138034593792

REKLAMA

„Historia zawsze się powtarza jako farsa. Nie dajcie się zwieść tej retoryce”, napisał Jekiel, komentując emocjonalne wystąpienie prezydenta Dudy w Zwoleniu. Podczas przemówienia prezydent między innymi ostro skrytykował sędziów i wsparł przyjęcie tzw. ustawy kagańcowej likwidującej niezawisłość sędziowską.

Tweet został przez Jekiela zilustrowany krótkim filmem, w którym retoryka użyta przez prezydenta została zestawiona z wystąpieniem przywódcy włoskich faszystów Benito Mussoliniego wygłoszonym 3 listopada 1932 roku w Ankonie.

REKLAMA

W odpowiedzi przewodnicząca klubu radnych PiS w sejmiku zachodniopomorskim Małgorzata Jacyna-Witt zażądała usunięcia dyrektora z zajmowanego stanowiska.

REKLAMA

„Na sesji sejmiku województwa zachodniopomorskiego, w przypadku braku przeprosin i jednoznacznego sprostowania, zażądam odwołania dyrektora Opery na Zamku – w związku ze znieważeniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy”, poinformowała.

Podziel się: