Wstęga
YouTube | TARNOGORSKI

W ostatnich dniach w Tąpkowicach w województwie śląskim działacze Prawa i Sprawiedliwości uroczyście otworzyli przedszkole. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że… funkcjonuje ono już od ponad pół roku.

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek w ostatnim czasie odwiedził Krupski Młyn, Świerklaniec, Tarnowskie Góry, Pyrzowice i Tąpkowice. W ostatnim z tych miejsca odbyła się uroczystośc otwarcia przedszkola, które jednak od pół roku jest otwarte.

Z tej okazji przygotowana została wstęga, której przecięcie symbolizowało otwarcie nowej placówki. Poza wojewodą na uroczystości pojawili się wójt gminy Ożarowice Grzegorz Czapla, starosta tarnogórski Krystyna Kosmala i posłanka PiS Barbara Dziuk.

Przedszkole zostało otwarte 1 marca tego roku. Pojawiły się głosy, że uroczystość oficjalnego otwarcia została zorganizowana z okazji zbliżających się wyborów parlamentarnych. Wójt gminy wyjaśnił, że powód jest inny.

– Nie było możliwości uroczystego otwarcia, bo covid, wojna – wyjaśnia Grzegorz Czapla, wójt gminy Ożarowice. Jak przekazuje portal gwarek.com, przedszkole miało zostać otwarte blisko rok temu, 1 września 2021 r. W budynku, oprócz przedszkola, mieści się także żłobek. To opóźnienia w wykończeniu żłobka doprowadziły do późniejszego otwarcia całej placówki.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!