fot. Creative Commons Attribution 3.0 Unported license

Ten człowiek na pewno znalazł się we właściwym czasie i miejscu – w Wietnamie kurier Nguyen Ngoc Manh złapał dziewczynkę, która wypadła z 12. piętra!

Mężczyzna przyjechał na jedno z osiedli z przesyłką. Usłyszał, że ktoś woła o pomoc. Zobaczył, że z balkonu wieżowca zwisa mała dziewczynka. Kurier szybko zareagował – znalazł miejsce, gdzie mógł bezpiecznie złapać dziecko.

– Gdy usłyszałem, jak ktoś woła o pomoc, wysunąłem głowę z samochodu, rozejrzałem się i zobaczyłem dziewczynkę wychodzącą z balkonu. Natychmiast wyskoczyłem z auta i znalazłem sposób na wejście do pobliskiego budynku. Udało mi się wejść na 2-metrowy daszek, aby znaleźć odpowiednią pozycję, by złapać dziecko – tak „Vietnam Times” cytuje mężczyznę. Dziecko spadło prosto na kolana kuriera. – Wszystko wydarzyło się w ciągu minuty. Nie mogłem uwierzyć, że uratowałem życie tej dziewczynki – przyznał w wywiadzie dla VN Express Manh.

Niestety, okazało się, że dziewczynka odniosła obrażenia. Miała złamaną rękę i nogę. Jej stan był jednak stabilny. Manh od razu zawiózł ją do szpitala. Choć wielu nazywa teraz mężczyznę bohaterem, przyznał, że nie lubi tego określenia i wierzy, że na jego miejscu każdy postąpiłby podobnie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę