Na jednym z przejazdów tramwajowych w Szczecinie doszło do groźnej sytuacji. Zapatrzone w telefon dziecko weszło na tory, kiedy nadjeżdżał tramwaj. Całe zdarzenie zostało nagrane przez motorniczego pociągu.

Smarfon zombie na torach – dziecko, które szło ku śmierci – tak brzmi tytuł nagrania, które jeden z motorniczych umieścił w mediach społecznościowych. Przedstawia ono dziewczynkę, która zapatrzona w smartfon idzie w kierunku przejścia na torowisku tramwajowym.

Drastyczny tytuł, jednak mam nadzieje, że przemówi to komuś do rozsądku. Czy naprawdę chcecie mieć na nagrobku: „Tu leży Kowalska, oglądając filmik na YT pt. „jak wiertarką udarową robić warkoczyki”, wpadła pod tramwaj. Zginęła na miejscu”? – napisał motorniczy na Facebooku.

Dziecko jest tak zapatrzone w telefon komórkowy, że nie zauważa, iż w jego stronę nadjeżdża smartfon. Na szczęście nie doszło do tragedii, a to tylko dzięki interwencji motorniczego, który w porę zdążył zareagować i ostrzec dziewczynkę sygnałem ostrzegawczym.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę