Poniedziałkowe „Wiadomości” telewizji publicznej wyemitowały materiał, z którego wynika, że za rządów Prawa i Sprawiedliwości ceny benzyny, oleju napędowego i gazu LPG są niskie i bardziej korzystne dla kierowców, niż było to za czasów koalicji PO-PSL. Ma to być kolejny dowód na znakomite rządzenie Polską przez PiS.

– Coraz niższe ceny paliw na stacjach benzynowych. 5 złotych i 5 groszy za litr benzyny bezołowiowej, 95-oktanowej. 5 złotych za olej napędowy. Gaz LPG nawet za 1,80. Analitycy szacują, że w kolejnych tygodniach, może być jeszcze taniej – stwierdzono w materiale.

Internauci kłamstwo propagandy rządowej obalili bez problemów.

– Ile kosztuje baryłka ropy? Około 58 dolarów. To ceny na stacjach nie powinny przekraczać 4.40 zł/litr. A dlaczego przekraczają 5 zeta? Chyba każdy wie – skomentował materiał rządowej telewizji radny miasta Ustroń Paweł Sztefek.

Sylwester Ruszkiewicz z portalu Wirtualna Polska zauważył: – A wspomnieliście, że ropa na giełdzie spadła 19.71 procent rok do roku? A w ostatnim miesiącu 12.55 procent?.

– Coraz niższe, bo mają z czego zejść. Konkretnie z horrendalnej ceny. Proponuję jeszcze podnieść cenę za metr mieszkania do 20 tysięcy zł, opuścić do 12 tysięcy i odtrąbić sukces – stwierdził z ironią Przemysław Langier z Onetu.

Były europoseł PO Adam Szejnfeld napisał na Twitterze, że „chyba mamy dwie Polski. Właśnie w TVPiS mówią, że ceny spadają, zwłaszcza warzyw, owoców i mięsa! Czyli co? Nie potraficie liczyć!”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę