„Jarosław Gowin przehandlował niezawisłość sędziów. Za pozostawienie najgorszych rozwiązań z ustawy kagańcowej; karanie za sprawdzenie legalności sędziego i jej zaostrzenie, Kamil Bortniczuk został wiceministrem. Dno i kilo mułu. Jest pan takim samym zerem jak Ziobro”, napisała do Gowina na Twitterze dziennikarka Aneta Mościcka. Publicystka skomentowała w ten sposób awanse dla polityków partii wicepremiera w rządzie Mateusza Morawieckiego po tym jak Porozumienie  poparło projekt tzw. ustawy kagańcowej autorstwa PiS. „Po prostu jest pan moralną gnidą”, doprecyzowała w kolejnym wpisie.

W wyniku zagłosowania przez posłów Porozumienia za ustawą ograniczającą prawa sędziów dwóch jego przedstawicieli zostało wiceministrami. Karol Bortniczuk objął tekę wiceszefa w resorcie funduszy i polityki regionalnej. Z kolei Marcin Ociepa otrzymał stanowisko wiceministra obrony narodowej.

Internauci jednoznacznie skomentowali postawę Gowina.

„Panie Gowin, jest Pan nikim. Masz Pan już stałe miejsce w historii jako sprzedawczyk pisowski”, stwierdził jeden z nich. „No cóż, coś za coś. Poparliście ustawę, kneblującą usta przyzwoitym sędziom, więc prezes wynagrodził. Zastanawiam się, kogo Pan widzi patrząc w lustro”, zauważył inny z internautów.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę