Dziennikarka TOK FM Dorota Warakomska została zawieszona za poparcie jednego z kandydatów na fotel prezydenta Warszawy. Sprawę skomentował już inny kandydat, Jan Śpiewak. Nie był to komentarz pozytywny.

Chodzi o poparcie kandydata PO Rafał Trzaskowskiego na kluczowy warszawski urząd. Dziennikarka stoi na czele popierającego go Kongresu Kobiet. Właśnie przedstawicielki tej organizacji pojawiły się na spotkaniu z politykiem. Była tam też Warakomska. Kongres Kobiet oficjalnie poparł Trzaskowskiego, czym też ten ostatni pochwalił się w sieci.

Inny kandydat na prezydenta Warszawy Jan Śpiewak zdecydował się skomentować całe wydarzenie. „Oficjalny udział dziennikarzy w kampanii wyborczej to jednak przebicie kolejnego dna w polskiej debacie publicznej. Drogie TOK FM czy Dorota Warakomska jest ciągle Waszym dziennikarzem? Czy przynajmniej zostanie zawieszona do czasu końca kampanii?”.

Samo TOK FM krytycznie się odniosło do zachowania dziennikarki. Opublikowano komunikat z informacją, że nie będzie prowadziła audycji aż do wyborów samorządowych.

Oświadczenie TOK FM:

„Radio TOK FM nie udziela poparcia żadnemu kandydatowi startującemu w wyborach. Do czasu zakończeniu wyborów Dorota Warakomska nie prowadzi audycji w Radiu TOK FM”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę