Dziesiątki gróźb pod adresem Donalda Tuska. „Policja prowadzi mnóstwo postępowań”

Donald Tusk
Fot. Facebook.com/PlatformaObywatelska

Szef KPRM Jan Grabiec oznajmił, że premier Donald Tusk jest przedmiotem licznych gróźb, które spływają pod adresem kancelarii. Policja wszczęła w związku z tym kilkadziesiąt postepowań, które mają rozwikłać zagadkę takich wiadomości.

REKLAMA

– Premier Tusk czuje się bezpieczny, mimo iż w ostatnich latach, a także w ostatnich miesiącach, kiedy pełnił już funkcję premiera, stał się celem różnorodnych gróźb. Te groźby docierają do nas, do kancelarii premiera, czy też są formułowane w sieci – powiedział Grabiec podczas rozmowy w TVN24.

Tusk normalnie pracuje

Grabiec wyjaśnił, że policja prowadzi dziesiątki postępowań dotyczących zamiarów agresji fizycznej skierowanej przeciwko Donaldowi Tuskowi. – Mimo to, premier Tusk kontynuuje swoją pracę jak zwykle, ma normalny harmonogram – podkreślił.

REKLAMA

Szef kancelarii premiera skomentował ponadto spot wyborczy, który pojawił się na profilu Platformy Obywatelskiej na Twitterze. Rozpoczyna się od słów gen. Piotra Pytla, byłego szefa Służb Kontrwywiadu Wojskowego: „Rosja już tu jest. Jej największym sukcesem w Polsce jest PiS”.

– Zapewne jest to forma utwardzania twardego elektoratu, który ma być jeszcze twardszy – ocenił Błaszczak. – Osiem gwiazdek to przecież dokładnie to samo, ale polsko-polska wojna to plan Putina – dodał.