Na kanale TVP, dziś o godzinie 20:30, rozpocznie się debata wszystkich 14 kandydatów na prezydenta Warszawy. W przeciągu 90 minut będą musieli odpowiedzieć na sześć pytań. Pełnomocnik zarządu TVP wyjaśnił, że debata będzie prowadzona przez trójkę dziennikarzy: Edytę Lewandowską z TVP Info, Igora Sokołowskiego z TVN24 oraz Piotra Witwickiego z Polsat News. 

Każdy z dziennikarzy zada po dwa pytania. Najpierw dziennikarz TVP, potem TVN, a trzeci będzie przedstawiciel Polsat News. Reguły debaty są następujące – każdy z kandydatów na odpowiedź będzie miał 45 sekund oraz 30 sekund na ripostę. Na koniec debaty będzie przeznaczony czas na swobodną wypowiedź każdego z kandydatów. Zarówno o kolejności zadawania pytań, jak i udzielania na nie odpowiedzi zadecydowało losowanie.

– Pytania ustalają dziennikarze. Nawet oni między sobą nie będą znali treści tych pytań, więc będą musieli przygotować większą liczbę pytań do kandydatów – wyjaśnił Paweł Gajewski pełnomocnik zarządu TVP.

Stacja TVP jest producentem debaty, jednak pozostałe stacje, czyli TVN24 oraz Polsat News będą ją transmitować na żywo. Debata odbędzie się bez udziału publiczności.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę