Do dzisiejszego pierwszego półfinału konkursu piosenki Eurowizja 2019 awansował polski zespół Tulia z piosenką „Fire of Love”.  Podczas koncertu, który rozpocznie się o 21.00, Tulia wystąpi jako czwarty wykonawca, prawdopodobnie pomiędzy godziną 21.30 a 22.00. Występ będzie można obejrzeć na żywo od godz. 21.00 w pierwszym programie telewizji publicznej oraz za darmo w internecie na stronie eurowizja.tvp.pl.  Relację na żywo przeprowadzi również portal radiozet.pl.

Podczas półfinału grupa rywalizować będzie z reprezentantami Cypru, Czarnogóry, Finlandii, Słowenii, Czech, Węgier, Białorusi, Serbii, Belgii, Gruzji, Australii, Islandii, Estonii, Portugalii, Grecji i San Marino. Jeśli Tulii uda się przejść do finału, zobaczymy ją ponownie na scenie 18 maja.

Tulia jest zespołem wykonującym muzykę folkową i powstał w Szczecinie w 2017 roku. W czerwcu 2018 roku grupa wystąpiła z piosenką „Jeszcze Cię nie ma” podczas koncertu „Premiery” na 55. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, zdobywając nagrody jurorów i publiczności oraz nagrodę specjalną od ZAiKS.  Karierę estradową członkinie Tulii rozpoczynały jako dzieci w zespołach ludowych pieśni i tańca. Dziś część z nich kontynuuje naukę w wyższych szkołach muzycznych lub kultywuje tradycje muzyczne w zespołach muzyki dawnej.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę